{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Články, reportáže, rozhovory
sekce: Zajímavé osobnosti
vydáno: 1.6.2005, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Generál Nopadol

Před penzí na vrcholu

 
Po čtyřech desetiletích tvrdé práce dosáhl policejní důstojník Nopadol Somboonsub na post čtyřhvězdičkového generála. Těsně před penzí se Nopadol, který nyní stojí v čele Centra pro identifikace obětí tsunami, může směle ohlédnout za svojí celoživotní prací.      

Nopadol Somboonsub
Nopadol Somboonsub

Narodil se 28. února 1945 v provincii Nakhon Ratchasima, vystudoval policejní akademii v Thajsku a California state university ve Fresnu.
Působil jako policejní inspektor i dva roky v Pattayi, kde podle vlastních slov dsáhl největších úspěchů. Naopak za největší selhání považuje období, kdy byl zvolen do čela Oddělení zvláštního vyšetřování DSI, thajské obdoby FBI. “Lidé měli velké očekávání, ale někteří lidé z ministerstva spravedlnosti mi nedovolili dělat to, co jsem považoval za nutné,” říká generál Nopadol. “Namísto našich zkušených lidí si sem dosadili vlastní vlastní lidi, ale zkušený vyšetřovatel se nerodí ze dne na den, k tomu nestačí přečíst jednu knihu, “ říká generá, který by si přál, aby si veřejnost policie pro jejich těžkou práci vážila. “Například dopravní policista začíná v pět ráno a po obědě je v ulicích až do devíti večer. Ostaní úředníci jsou se svými rodinami při snídani i večeři, ale u plicie to je jinak,” říká generál, který je vysoce respektovanou osobou a podle některých pro svoji poctivost a přímé jednání je nenahraditelným.  V říjnu letošního roku však generála čeká odchod do penze, poté by prý ještě rád něklik let pokračoval v práci. Byl požádán, aby zůstal v Centru pro identifikaci obětí tsunami, zvažuje možnost ucházet se o místo senátora, jeho manželka by ho naopak ráda viděla v soukromém sektoru. Ostatně se světem byznysu již má zkušenosti, letos v březnu byl zvolen ředitelem Thai Airways International.
                                                                    Maxmilian Wechsler  

V říjnu letošního roku však generála čeká odchod do penze, poté by prý ještě rád něklik let pokračoval v práci. Byl požádán, aby zůstal v Centru pro identifikaci obětí tsunami, zvažuje možnost ucházet se o místo senátora, jeho manželka by ho naopak ráda viděla v soukromém sektoru. Ostatně se světem byznysu již má zkušenosti, letos v březnu byl zvolen ředitelem Thai Airways International.
                                                                    Maxmilian Wechsler   
 

Facebook:© 2009 - 2022 Marten & Louis s.r.o.