Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Pohlednice
oblast: Pattaya
sekce: Příroda
vydáno: 13.11.2005, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Mezi kuřetem a korály

Cesta po Andamanských ostrůvcích

Phra Nang, Phra Nang, ujištuje se v přístavu jeden z nahaněčů, zda naším cílem je poloostrov vzdálený asi hodinu plavby od Krabi. Většina lidí míří většinou sem. 
 


Ve čtvrtém století před naším letopočtem se tady potopila džunka s princeznou, která celému poloostrovu dala jeho jméno. Její duch sídlí v jeskyni zahryznuté do skály, která skýtá horolezecké příležitosti vyhledávané pokořiteli výšek z celého světa, Právě tady v poklidné symbioze  s vyznavači slunění a koupání. Tamní pláž stojí v žebříčku hodně vysoko, podle některých názorů je dokonce nejatraktivnější z celého regionu. My však tentokrát míříme do jiných míst, která sice mají svá jména, ale stejně dobře se dají skrýt pod prosté označení ostrůvky. Asi po půlhodině mineme to, co zdálky vypadá jako val z betonových kvádrů, takto se však hlásí hřbitov mušlí, lastury s úctyhodným stářím pě์tasedmdesátimilionu let. Ostrov Poda nás vítá upozorněním, že se jedná o soukromý majetek, kam není dovoleno přivážet potraviny. můžete si je koupit na místě์. Většina návštěvníků toho nedbá. Bílá pláž je rozhozena do několikasetmetrověho půlkruhu a najít si tady místo jenom sám pro sebe je vcelku snadné. Některé soukromé ostrovy již postoupily dál a sáhly k vybírání vstupného, míst, kde se dá v celé zátoce zastavit je však stále dost. Na Koh Hongu, atraktivním komorovém ostrově s bizarními zátokami, tak lod์ prostě์ vynechá hlavní pláž a zastaví na těch méně viditelných.  

Laciné potápění


Z Pody je to již jenom skok k sousedním ostrůvkům. "Vypadá spíš jako pštros," přátelsky se pře skupina turistů  o jménu skalnaté hlavy na štíํhlé krku. Kuřecí ostrov je propojen se svým sousedem píํseč่ným mostem, který moře střídavě zaplavuje a pak zase s odlivem dává možnost ho překročit suchou nohou, takže by ho stejně dobře bylo možné považovat za prodlouženou část kuřete.  Kromě těch, kteří se sem přijeli pouze vykoupat, se z dlouhoocasých lodíํ vyhupují postavy s ploutvemi a kyslíkovými bombami. "Chci se podívat ke korálům, kteréjsou tady hned kousek od břehu. Je to jednoduchý a docela laciný způsob, jak se tady potápět," prozrazuje  své dnešní plány jeden ze skupiny českých turistů. V Thajsku jich rok od roku přibývá, vloni jich přijelo už dvanáct tisíc.   
 

Kromě těch, kteří se sem přijeli pouze vykoupat, se z dlouhoocasých lodíํ vyhupují postavy s ploutvemi a kyslíkovými bombami. "Chci se podívat ke korálům, kteréjsou tady hned kousek od břehu. Je to jednoduchý a docela laciný způsob, jak se tady potápět," prozrazuje  své dnešní plány jeden ze skupiny českých turistů. V Thajsku jich rok od roku přibývá, vloni jich přijelo už dvanáct tisíc. 

Facebook:© 2009 - 2020 Marten & Louis s.r.o.