{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Články, reportáže, rozhovory
sekce: Zvyky
vydáno: 3.10.2006, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Barva mé kůže

Proč nikdo není spokojený

Jednoho dne, když jsem se vrátil domů, sdělila mi moje přítelkyně , že potřebuje jít do supermarketu. Byl jsem unavený a opravdu si chtěl dát sprchu,ale když jsem zjistil, že spotřebovala svůj bělící krém, pochopil jsem, že nic jiného mi nezbývá. Bělící krém je jedinou věcí, bez které nemůže žít. Jak mi řekla, raději by zemřela než by měla tmavou kůži. Rozumím tomu, protože dříve jsem byl úplně stejný.

Před pár lety jsem se vydal na Phuket, byl jsem nadšený z představy modrého moře, ale sotva jsme dorazili na pláž, hned následující myšlenka se týkala  prudkého slunce. Namísto moře jsem se usadil pod plážovým deštníkem, strašně jsem si přál hrát si s mými kamarády, ale zároven jsem se bál opustit stín.Nenáviděl jsem představu tmavé kůže, a tak jsem zůstal se svým opalovacím krémem. Když jsem se rozhlédl, zjistil, že většina turistů, kteří byli kolem mne, byli Thajci, zatímco cizinci leželi na přímém slunci, některé dívky dokonce nahoře bez. A vypadali spokojeně.  


Věčná nespokojenost


Když se moji přátelé vrátili, ptal jsem se jich, co si o tom myslí. Jeden  z nich řekl Je to zábava, že někteří lidé, nikdy nejsou spokojeni s tím, co mají. Thajci by chtěli mít bílou kůži, a tak utrácejí peníze za krémy, a cizinci jsou úplně opační, nechtějí mít bílou kůži, a tak utrácejí spoustu peněz , aby ji měli tmavší. Je to podivné, raději by měli užívat života a být spokojeni s tím, co mají a nesnažit se to změnit. 
Musel jsem s ním souhlasit, když jsme sem přijeli, byl jsem nadšený a najednou,kvůli slunci, všechno nadšení zmizelo. A tak jsem vstal a přidal se k mým přátelům. Vyprávěl jsem to své přítelkyni a zdálo se, že mi rozumí, ale stejně ji to nepřesvědčilo. Pro thajské dívky je bílá kůže  prostě modní a já jsem zvědavý jestli se to v budoucnu změní.

Gor, thailife.com 
 

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.