{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Články, reportáže, rozhovory
sekce: Náboženství, Obyvatelstvo
vydáno: 3.10.2006, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Buddhismus a mládež

Chrámy jenom pro staré


Kdyby se mne někdo zeptal, jaké náboženství vyznávám, hrdě bych řekl, že buddhismus. Rekl bych to ačkoliv zřídka vstávám ráno, abych dal almužnu mnichům, nebo nenavštěvuji často chrámy. Slyšel jsem již tolikrát, že nejsem příliš dobrý buddhista, a opravdu ve srovnání se starší generací , to nemohu popřít, přesto jsem stále buddhista. 


Buddhismus je pro mne součástí mé krve. Jako dítě jsem býval v domě mé babičky v sousedství chrámu. Pamatuji si, jak jsem si v něm hrál a  když se mnichové vraceli ze ranní své pochůzky za almužnou, vždy jsem tam běžel, abych dostal trochu jídla.Mnichové vždy dávali jídlo chudým dětem z okolí, protože pro sebe měli víc než dost. A ačkoliv jsem nepatřil mezi chudé děti, vždy jsem tam běžel, protože se vždy pro mne našly nějaké zákusky nebo sladkosti.V minulosti chrámy bývaly centry celé komunity, scházeli se zde i, teenageři zejména dvojice,ale nyní  už není v modě, chrámy jsou podle nás místem pro staré lidi. Myslím, že většina mých přátel , by šla do chrámu pouze se svými rodinami, jinak dávají přednost  nákupním centrům nebo svým kamarádům Jestliže jejich rodiče jsou striktní buddhisté, jako dospělí budou take chodit do chrámu, v opačném případě jsem si jistý, že tuto tradici na svoje děti nepředají.  Upřímně, i když nechodím často do chrámu, v srdci jsem buddhista a budu se snažit žít dobrý život, tak jak nás to Buddha učil. Samozřejmě, nyní tomu musím věnovat větší pozornost, protože mám dceru a chci , aby byla dobrou buddhistkou. Proto udělám rodinnou tradicí, že budeme chodit do chrámu při každém významném buddhistickém svátku.
Gor,thailife.com  

 

Upřímně, i když nechodím často do chrámu, v srdci jsem buddhista a budu se snažit žít dobrý život, tak jak nás to Buddha učil. Samozřejmě, nyní tomu musím věnovat větší pozornost, protože mám dceru a chci , aby byla dobrou buddhistkou. Proto udělám rodinnou tradicí, že budeme chodit do chrámu při každém významném buddhistickém svátku.
Gor,thailife.com 

 

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.