{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Články, reportáže, rozhovory
sekce: Bezpečnost pobytu
vydáno: 28.11.2008, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Příznivkyně opozice: Vítejte, až zase naše země bude patřit nám

Proč PAD blokuje letiště v Bangkoku

Osmatřicetiletá Natty je jednou ze sympatizantek opoziční Lidové aliance pro demokracii /PAD/, které již několik dní okupuje obě letiště v Bangkoku. Kdysi volila bývalého premiéra Thaksina Shinawatru. Dnes tvrdí, že expremiér podvedl celou zemi, a současná vláda pokračuje v jeho politice. 

Proč jste se přidala k PAD?

PAD jsou lidé, kteří milují Thajsko a našeho krále a dali se dohromady,aby naši zemi zbavili všeho zlého, co ji dusí. PAD nikdy nelhala, na rozdíl od Thaksina a současné vlády, která se dopustila volebních podvodů, a proto její strana ve volbách zvítězila. Je to stejná politika, kterou si pamatuji po celý svůj život. Jednají jakoby země byla jejich vlastnictvím.Nikdy je nezajímalo Thajsko a jeho obyvatelé. Kdysi jsem jejich stranu volila, ale oni nás podvedli,takže teď jim říkám, ať už jdou.  
 

Shromáždění PAD se několikrát stalo terčem bombového útoku. Máte malého syna, nebojíte se, že se vám něco stane?

Nikdy jsem se nebála připojit se k PAD, protože je to skupina nezištných lidí, kteří sdílejí lásku k Thajsku. Jsem připravená i zemřít, to je život, jednou musíte zemřít. Kdybych měla zemřít mezi PAD má duše bude klidná, protože vím, že to děláme pro našeho krále a pro ochranu naší demokracie. Provládní sympatizanti , kteří nosí červená trička, nemohou s námi bojovat, protože naše morální síla je větší než jejich.Oni vědí, že když zemřou, jejich rodiny nic nedostanou, ale my v PAD jsme jako jedna rodina  a pokud někdo padne postaráme se o jeho rodinu. Ale my nechceme bojovat s obyvateli Thajska, protože jsme Thajci a milujeme našeho krále.    
 

Proč vládu a svrženého exprezidenta Thaksina Shinawatru stále podporuje tolik lidí?

To jsou lidé, kteří nemají vzdělání a nemají dostatek informací. V televizi se nikdy pravdivé zpravodajství neobjevilo, až tyto informace dostanou, přestanou je podporovat.

Proč blokujete  letiště a způsobujete tolik problémů nezúčastněným turistům a ekonomické škody Thajsku?.

Doufám, že turisté nám rozumějí,nedívají se naší zemi pouze sobecky, ale chápou, jak jsme celou tou špatnou politikou trpěli.. Protestujeme již od května, ale nic se nezměnilo. Protestovali jsme beze zbraní, ale oni použili bomby. Jestliže se změní vláda, celé Thajsko bude zase v pořádku. Chceme,aby naše země zase patřila nám.Až se nám to povede, všichni jsou zase vítáni a budou zde jako vždy zcela bezpečni.     
 
 

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.