{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Články, reportáže, rozhovory
sekce: Sex a prostituce, Zvyky
vydáno: 1.12.2008, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: V Thajsku je hanbou pouze být chudý

Ukázka z knihy Private dancer

Pracují dívky v thajských barech dobrovolně, nebo je to jejich volba? A jak se na ně dívá thajská společnost? Ocitnou se na jejím okraji, nebo peníze, které zde vydělají, převáží všechno? V knize Private dancer je jejich osud nahlížen prostřednictvím postavy Damiena,  majitele  jednoho z barů v Bangkoku, který zaměstnává i tanečnici Joy, do níž se zamiluje hlavní hrdina celého příběhu. 
 

Velký omyl mnoha farangů spočívá v tom, že si myslí, že pracovat v baru je hanba, a proto je jejich úkolem dívky zachránit. Někteří vzdělanější Thajci se mohou na dívky z barů koukat přes prsty, ale celá thajská sociální struktura je založena na nabytí peněz a vytváření vztahů, které vedou k nabytí peněz. Pro vzdělané Thajce nebo ty, kteří pocházejí z bohatých rodin, jde o utváření a udržování vztahů s armádou, vládou a policií. Pro pracující Thajce to znamená vycházet dobře se šéfem a s těmi, se kterými dělají obchod.  


Prostituce je práce

Prostitutkám jde o to najít cizince, který se do nich zamiluje. Thajci rozumí tomu, že to je jenom práce. Ale farangové o tom přemýšlejí podle svých způsobů. U nich doma být prostitutkou znamená hanbu. Dobrá, dívka z baru nebude nikde vytrubovat, že je prostitutkou, ale nestydí se procházet se po obchodním domě ruku v ruce s chlapíkem, který je dvakrát tak starý jako ona. Dokonce na to bude pyšná. Podívej se na mě, mám bohatýho chlápka, který mě vzal na nákupy a koupí mi všechno, co chci.
V Isanu, na konci špinavý cesty v jedné z nejchudších částí země, narazíte na tucty drahých domů. Říká se tam švýcarská vesnice. Nemá to nic společného se stylem těch domů, ale protože všechny byly postavené za švýcarské peníze. Před lety jedna z tamních dívek odjela pracovat do baru v Curychu. Na thajské poměry vydělala majlant, koupila rodičům dům, pick up a motorky pro bratry. Myslíte si, že vesničané se seběhli a začali na ni volat hanba, hanba? Dívky z vesnice si začaly u jejího domu podávat dveře a vyptávat se, jak by mohly odjet do Curychu. A tak pár místních dívek odjede pracovat do baru, vydělají peníze, mnohem víc než thajský farmář může vydělat za sto životů. Vrátí se koupí půdu, velký dům a během pár let sedí všechny holky v letadla do Švýcarska. Nevyprávějte mi o hanbě. Jedinou hanbou v Thajsku je být chudý.  
 

 

 

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.