{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Průvodce
oblast: Ko Lanta
sekce: Zajímavosti
vydáno: 1.6.2009, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko průvodce: Ko Lanta - turistické zajímavosti Ko Lanty


Ostrov Lanta nenabízí takové přírodní krásy  jako Phi Phi, zato je zde mnohem klidněji. Můžete se procházet po dlouhých plážích a koupat se v klidné vodě. Na ostrově o délce sedmadvaceti kilometrů žije asi 20 000 obyvatel, z nichž více než 90 % jsou muslimové. V jižní části najdete vesnice mořských cikánů. V současné době se na ostrově nachází více než stovka resortů

Turistický ruch je soustředěn na plážích na západním pobřeží. Název ostrova vychází z označení pro speciální konstrukci určenou ke grilování ryb, zvanou lantan.  Až do doby výstavby silnice spojující Krabi s Hat Yai byla Lanta významnou zastávkou pro obchodní lodě.
Nejlepší podmínky pro plavání jsou na severu na plážích Kaw Kwang, Klong Dao a Long Beach. Možná nejhezčí je  Long Beach. Klong Dao je mělká pláž, a tak  nejlepší pro rodiny s malými dětmi. Klong Nin má batůžkářský charakter. Pláže ve střední části ostrova nejsou tak pohledné, ale také lze se dá plavat. Jižní část má divočejší charakter.
Lodě z Phi Phi, Phuketu, Ao Nangu a Krabi zastavují  v přístavu Saladan.Z pevniny je Lanta  přístupná také trajektem z  přístavu Hua Hin, který nejdříve zastavuje na Lanta Noi a z ní pak ze druhé strany ostrovy pokračuje na Lantu Yai. Na samotné Lantě je nejlepší si pronajmout motorku.

Mezi Krabi a Lantou se nachází   Ko Jum, velké lodě plující mezi těmito dvěma ostrovy  zastavují na volném moři, odkud jsou turisté na ostrov přepravováni long tail boats. Trajekt pro cestující a motocykly vyjíždí z Laem Kruat, vzdáleného 40 km od Krabi. do vesnic Ko Jum a Ko Pu.
Ko Jum bývá někdy nazýván také Ko Pu, podle vesnice a stejnojmenné hory, která se poblíž ní nachází. Většina bungalovů se nachází na jižní straně.

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.