{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Průvodce
sekce: Sport
vydáno: 1.6.2009, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko průvodce: Sport v Thajsku


Thajsko nabízí široké možnosti aktivní dovolené. Cesta na sever země je zpravidla spojena s trekem k horským kmenům. Jeho součástí bývá také splavování řeky na bambusovém raftu a vyzkoušet lze také klasický raft.
V Andamanském moři se rychle rozvíjejí  plavby na mořských kajacích, střediskem horolezectví je provincie Krabi.  

V Thajsku najdete výborné podmínky pro potápění. V Andamanském moři se nachází  155 ostrovů, v Thajském zálivu jich je 112. V Andamanském moři je hlavní potápěčskou základnou ostrov Phuket , odkud vyjíždějí lodě na jedno nebo i několikadenní výpravy. Sezóna zde trvá od října do května, s nejlepšími podmínkami od listopadu do dubna, poté monzun přináší velké vlny a silné proudy. V Thajském zálivu jsou naopak v té době nejlepší podmínky, silný vítr a déšť přicházejí od poloviny října do poloviny prosince.
V Andamanském moři se nachází více korálů, viditelnost je obdobná jako v Thajském zálivu.Teplota moře se pohybuje od 27 do 31 °C. Hlavními potápěčskými centry v Thajském zálivu jsou Ko Tao a Pattaya
Na obou pobřežích působí mnoho potápěčských center nabízející ponory za doprovodu instruktorů v různých jazycích včetně češtiny. Zápas thajského boxu, muay thai, se odehrává na pět tříminutových kol s dvouminutovou přestávkou. Je možné při něm používat údery pěstmi, lokty i kopy nohou. Před zahájením vzdávají boxeři pozdravem wai kru respekt trenérovi i publiku. Boxeři se svého prvního zápasu účastní někdy v deseti letech, v pětadvaceti jejich kariéra končí.
Na mnoha místech je možné spatřit skupiny s ratanovým míčem. Takraw má několik forem, v jedné z nich je podobný českému nohejbalu, jindy se hráči snaží trefit míč do koše zavěšeného 4,5 metrů vysoko. Ve starých cestopisech byl nazýván siamský fotbal. Takraw se hraje po celé jihovýchodní Asii, ale na vrcholné úrovni jsou Thajci nejlepší.
 

 

Facebook:© 2009 - 2023 Marten & Louis s.r.o.