{lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Aktuálně
oblast: Jižní Thajsko
sekce: Bezpečnost pobytu
vydáno: 27.12.2004, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Asijská tragédie na vlastní oči

Osobní svědectví z Thajska

Více než 20 000 lidí zahynulo během  zemětřesení a následných přívalových vlnách tsunami , které se přehnaly jihovýchodní Asií. Na stránkách BBC news se objevují svědectví těch, kteří katastrofu přežili.  

Phuket mapa - nejpostiženější oblast Thajska
Phuket mapa - nejpostiženější oblast Thajska

James Spooner se nacházel na thajském ostrově Phuket na Patong: „Včera jsme se již nemohli na Patong vrátit. Thajci byli skvělí, poskytli nám zdarma jídlo i ubytování. Patong se stal zonou katastrofy. Obchody, auta zničeny, mnoho tisíc lidí přišlo o práci. Viděli jsme auta převážející raněné do nemocnic a mrtvé do márnic. Dnes již dvakrát vypukla panika, že se vlny vrací. 
Alain Diandet spal na Phuketu ve stanu: „Nemohl jsem najít zip a otevřít stan, když už vlny ho začínaly odnášet, a tak jsem ho musel roztrhnout. Pokoušel jsem se zachránit ještě nějaké věci, ale nakonec jsem nechal všechno být, abych zachránil sebe.
Tony Bridgse žil na pláži Rawai na Phuketu deset let: „Nikdy jsem neviděl něco takového. Nacházíme se na jihovýchodním konci ostrova, všechny lodě jsou pryč, hned na nedaleké pláži Ya Nui, nejhezčí na Phuketu, nic nezbylo.
Maria Kaye z Phuketu uvádí, že nejpostiženějšími oblastmi jsou pláže na západním pobřeží – Kata, Patong a Kamala.
Charles Dickson z Phuketu se obává, že zahynulo mnoho turistů, kteří se vydali na lodní výlety. „Většina ze zaměstnanců hotelu, kde bydlíme, byla nějakým způsobem postižena, ale zůstávají a stále se o nás starají.
Matthew Ward, který byl v době katastrofy na pláži Raley, popisuje obrazy stovek lidí uvězněných na ostrůvcích, převrácené lodě, celé stromy plovoucí ve vodě, helikoptéry pokoušející se dostat ke zraněným a nejhrůznější – sandály pohupující se ve vlnách. 
 

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.