" /> Thajsko: Nejpostiženější oblasti Thajska {lang: 'cs'}
Bali Bohemia

phonemaps.cz/mapa
charakter článku: Aktuálně
oblast: Jižní Thajsko
sekce: Bezpečnost pobytu
vydáno: 3.1.2005, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko: Nejpostiženější oblasti Thajska

Mapa pobřeží

Plážový resort Khao Lak je nejpostiženější oblastí Thajska zasaženého 26.prosince mohutnou přílivovou  vlnou tsunami. Podle našeho spolupracovníka Freda Perrochona, který oblast navštívil se štábem francouzské televize je oblast stoprocentně zničená. "Pokud se nikdo z lidí, kteří zde trávili dovolenou nebo zde pracovali, nenachází v nemocnici, jeho šance na přežití je nulová," uvedl náš spolupracovník. V celé oblasti se nacházelo 7 až 10 000 lidí, možná až tři tisíce z nich zahynuli.

zdroj Reuters
zdroj Reuters

Khao Lak je klidnou plážovou destinací, vyhledávanou zejména staršími lidmi a těmi, kteří netouží po hlučné zábavě. Oblíbený je zejména mezi Němci, Skandinávci a Francouzi.

Facebook:© 2009 - 2024 Marten & Louis s.r.o.